TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA


Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

Kurumsal firmalar tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında size büyük kolaylıklar sunmaktadır. Tuvalet tıkandı ne yapmalıyım sorusunu hemen hemen hepimiz kendimize sormuşuzdur. İşte bu sorunun cevabına ihtiyaç duyulması sebebiyle tuvalet tıkanıklığı açma için kurumsal firmalar hayatımıza girmiştir.

Kurumsal firmalarla tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır veya tıkanan klozet nasıl açılır sorusunun cevabı ile evde tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabı aynı değildir.

Kurumsal firmalar, tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır veya tıkanan klozet nasıl açılır sorusuna daha profesyonel yöntemlerle cevap vermektedirler. Tıkalı tuvalet açma çalışmasında, farklı cihazlar kullanılır.

Kamera ile Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kameralı tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna cevap vermek için kameralı görüntüleme cihazı kullanan firmamız, kameralı görüntüleme cihazı sayesinde tuvaletin neden tıkandığını ve tıkanıklık sonrası kontrolleri yapmaktadır.

 • Adresinize gelen ekiplerimiz öncelikle kameralı görüntüleme cihazını hazırlar.
 • Tıkalı tuvaletin giriş kısmından kameralı görüntüleme cihazının kamerası gönderilir.
 • Kameralı görüntüleme cihazının kamerası tuvalet borusu içinde ilerlerken görüntüleri cihazın ekranına aktarır.
 • Ekrandaki görüntüleri inceleyen personel, tıkanıklığın sebebini tespit eder.
 • Tıkanmış tuvalet nasıl açılır sorusuna da cevap vermiş olan personel, görüntülerden elde ettiği bilgiler doğrultusunda tuvaletin tıkanma sebebini tespit eder.
 • Eğer tuvalet tıkanmasının sebebi yabancı bir cisimse, cismin türü belirlenir.
 • Cisim parçalanmaya uygun bir cisim mi yoksa parçalanması mümkün olmayan bir cisim mi o belirlenir.
 • Robot cihazla tıkanmış tuvalet nasıl açılır sorusuna cevap vererek tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasını gerçekleştirir.
 • Tıkanmış tuvalet nasıl açılır sorusu cevaplanırken, tuvalet açma çalışması tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı tekrar kullanılır.
 • İkinci kez kameralı görüntüleme cihazı kullanılması önemlidir. Çünkü tuvalet tıkanıklığı tamamen açılıp açılmadığı ve tuvalet borusunda başka sorun olup olmadığı belirlenir.

Bugün tıkanmış tuvalet nasıl açılır sorusuna cevap veren firmaların birçoğunda kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz. Kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihazdır. Bu sebeple her firmada bulunan bir cihaz değildir.

Robotla Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Robotla tıkanmış tuvalet nasıl açılır sorusuna cevap verirken robot cihaz kullanılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanılmalıdır.

 • Robot cihaz kullanılmadan önce, kameralı görüntüleme cihazı ile tıkalı tuvaletin içindeki yabancı cisim belirlenir.
 • Kamera ile tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusuna cevap verirken kamera sayesinde tuvalet tıkanmasına sebep olan cismin parçalanabilecek veya parçalanmayacak bir cisim olduğu tespit edilir demiştik.
 • Parçalanacak bir cisimse eğer, robot cihazın ucuna parçalama işlevi gören aparat takılır.
 • Bu aparat sayesinde robotla tuvalet tıkanıklığı açma çalışması yapılır ve tıkalı tuvaletin içindeki yabancı cisim parçalanır.
 • Tuvaletin tıkanmasına sebep olan cisim parçalanmayacak bir cisimse, bez, uzun saç kılları gibi bu durumda robot cihazın ucuna farklı bir aparat takılır.
 • Robot cihazın ucuna takılan aparat sayesinde tuvalet borusu içindeki bu cisim robot cihazın ucuna dolanır.
 • Robot cihazın yayı geri çekildiğinde tuvalet tıkanmasına sebep olan cisimde çıkarılmış olur.

Tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusu cevaplanırken, kamera kullanılmasının son derece önemli olduğunu belirtmiştik. Çünkü kameralı tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusunun cevabında kameralı görüntüleme cihazı sadece tıkanıklığa sebep olan cismi belirlemez. Aynı zamanda tuvalet tıkanıklığının sebebi de belirlenir.

Bazı tuvalet tıkanıklığı türleri, borunun içinde yabancı bir cisim olmasından kaynaklanmaz. Tuvalet borusunun eğiminden kaynaklanan tuvalet tıkanması da söz konusudur.

Tuvalet borusunda yeterli eğim olmazsa boru içinde su birikir. Su ile taşınması gereken atıklar taşınamaz ve bu atıklar da boru içinde kalır. Bu durum da tuvalet tıkanıklığına sebep olur.

Peki, bu durumda tıkalı tuvalet nasıl açılır?

Bu durumda tıkalı tuvalet nasıl açılır? Sorusuna cevap verirken robot cihaz kullanılmaz. Çünkü robot cihazın eğimi yetersiz boruya hiçbir faydası bulunmaz.

Bu sorunun tek çözüm yolu pimaş borusunun sökülüp yeniden eğim verilmesidir. Bunun içinde onarım ekiplerimiz görev yapmaktadır. Onarım ekiplerimiz sorunlu boruyu söküp yeniden uygun eğimde döşeyerek sorunu kesin olarak çözmektedirler.

Ayrıca firmamızın onarım ekipleri tarafından yapılan onarımlar bir yıl garanti atına alınır.

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır?

Tıkanan klozet nasıl açılır sorusunun cevabı, tıkalı tuvalet nasıl açılır sorusunun cevabı ile hemen hemen aynıdır.

Tıkanan klozet nasıl açılır sorusunun cevabında tek fark klozet taşı sökülerek klozet tıkanıklığı açma çalışması yapılır.

Aynen tuvalet tıkanmasında olduğu gibi klozet tıkanıklığı açma çalışmasında da kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihaz kullanılır. Bu iki cihazla tıkanan klozet nasıl açılır sorusunun cevabı verilmektedir.