TEMİZ SU KAÇAĞI TESPİT


Su kaçağı ve su sızıntısı gibi sıhhi tesisat arızalarında teknolojik ürünlerin kullanılmadığı dönemlerde, tespit ve tamirat işlemleri hem çok maliyetli hem de oldukça zaman alan süreçlerdi. Gözle tespit, deneme yanılma, suyun kesilmesi gibi yöntemler hem su kaçağının tespitinde hem de arızanın giderilmesinde ekstra maliyet yaratıyordu.

Çünkü sorunun kaynağı net olarak tespit edilene kadar gereksiz yerler kırıldığından, aslında sağlam olan sistemlere de zarar veriliyordu. Dolayısıyla süreç, ekstra işgücü, gereksiz zayiat, tadilat zorunluluğu, fazladan maliyet gibi birçok olumsuzluğu beraberinde getiriyordu.

Su kaçağını gösteren cihazlar hayatımıza nasıl bir yenilik getiriyor?

Gelişen teknoloji, sıhhi tesisat sektöründe de hayatımızı kolaylaştıran birtakım yenilikler getirdi. Örneğin, su kaçağını gösteren cihaz sayesinde, su kaçağı ve su sızıntısı tespiti yoğun emek gerektiren zahmetli bir süreç olmaktan çıktı. Saatler hatta bazen günler alan işler, dakikalar içerisinde sonuçlanmaya başladı. Teknolojik cihazlar bize hem zaman kazandırdı hem de sorunun daha az bir maliyetle daha ekonomik bir şekilde çözülmesine olanak verdi. Kısacası temiz su ya da pis su tesisatındaki sızıntılar dert olmaktan çıktı.