PİS SU GÖRÜNTÜLEME


Pis Su Tesisatı

Yapıların tesisat sistemlerinden biri olan pis su tesisatı hakkında geniş çaplı bilgi bulacağınız bu makalede ayrıca pis su tesisat tamiri bu tamiratlar büyük ölçekte tamiratlar olmaktadır. Diğer küçük ölçekli tamiratlar ise pis su tesisat onarımı olarak geçmektedir. Büyük ve küçük ölçekli bu tamiratlar hakkında da bilgiler edinecek ve bu tamiratlarda işlem uygulayan tesisat firmaları hakkında fikir sahibi olmuş olacaksınız.

Yapıların Önemli Tesisat Bileşenlerinden Biri De Pis Su Tesisatlarıdır

Pis su tesisatı yapılarda kullanılan suların gittiği ve kanalizasyona karıştığı sistemleri oluşturmaktadır. Bu tesisat sistemlerinde genellikle su kaçağı ve su sızıntısı sorunları meydana gelmektedir. Yapılardan su çıkışlarını sağlayan bu tesisat sistemlerinde meydana gelen su kaçakları oldukça büyük problemlere neden olmaktadır. Su kaçağı başlı başına büyük bir problem oluştururken buna bir de pis suların da eklenmesi daha da olumsuz durumlara yol açmaktadır. Pis su tesisatı sistemlerinde meydana gelen su kaçakları, boru patlaması veya herhangi bir tesisat sorunu, profesyonel hizmetler veren tesisat firmaları tarafından cihazlı ve makineli yöntemler kullanılarak yapılmakta ve yaşam alanlarında hiçbir şekilde kirlilik ve inşaat alanları oluşturulmamaktadır. Bu cihaz sistemleri ile yapılan tamiratlar kaliteli olduğu ölçüde garantili de olmaktadır. Daha sonradan aynı sorunların çıkmasının imkânı yoktur. Çünkü cihazlar sorunların kaynağını bulmakta ve pis su tesisatı sistemindeki sorun kaynağından çözülmektedir.

Tesisat Tamiratlarında Cihaz Kullanılması Birçok Zorlu Tamirattan Kurtaracaktır

Pis su tesisat tamiri işlemlerinde cihaz kullanımı olan tesisat firmaları akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır. Pis su tesisatı geniş bir alana yayılan boru sistemlerinden oluşmaktadır. Bu yüzden de bu geniş alanlarda akustik dinleme cihazları ile dikkatli bir dinleme işlemi yapılmaktadır. Bu dinlemeler sonunda pis su tesisatında sorun olan yerler bulunmakta ve bu yerler işaretlenmektedir. Avrupa standartlarına uygun olarak yüksek kalitede üretilmiş olan akustik dinleme cihazlarında yanlış yer bulma, hedef şaşması gibi durumlar söz konusu dahi değildir. Dünyada birçok tesisat firması tarafından kullanılan bu sistemler pis su tesisat tamiri işlemlerinde kullanılan tek cihaz sistemlerini oluşturmaktadır. Akustik dinleme cihazları ile bulunan tesisat sistemlerindeki arızaların hasarlarını görmek ve nasıl bir işlem uygulanacağı yönünde fikir sahibi olmak için boru içlerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilmektedir. Bu kameralı görüntüleme sistemleri çok yüksek kalitede görüntü kalitesi sağlamaktadır. Bu sayede de boru içindeki tüm hasarlar tek tek görülmekte ve nasıl bir işlem uygulanacağı konusunda fikir sahibi olunmaktadır. Kameralı görüntüleme sistemleri ile görüntülenen ve hasar durumları belirlenen bu yerlerde pis su tesisatı tamiri özel kimyasal ilaçlar ile yapılmakta ve boruda tam bir koruma sağlanmaktadır. Borunun yüzeyini tamamen kapatan bu sıvılar borunun delinmesine, yıpranmasına ve kırılmasına karşı önlem oluşturmaktadır.

Cihaz Olmayan Tesisat Tamiratları Pahalı Ve Zorlu İşlemlerdir

Pis su tesisat onarımı işlemleri bir de bu şekillerin dışında eki yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Bu eski yöntemler cihaz sistemi olmayan tesisat firmaları tarafından yapılmakta ve son derece olumsuz durumlara yol açmaktadır. Gerekli cihaz sisteminin olmadığı tesisat tamiratlarında tüm duvar alanları ve fayanslar kırılarak işlem uygulanmaktadır. Pis su tesisat onarımı işlemlerinde de pis su borularının geçtiği alanlardaki tüm duvarlar kırılacak ve bu borular açığa çıkartılacaktır. Açığa çıkartılan bu borularda işlem uygulanmaya başlanacaktır. Genellikle de bu işlemler ya borulara kaynak yapılması ya da boruların toptan değiştirilmesi olmaktadır. Pis su tesisat onarımı işlemlerinde bu şekilde bir işlem uygulamak ise çok uzun zamanlara yayılacak onarım işlemleri olacağı gibi aynı zamanda maliyet açısından da çok pahalı tamiratı faturaları oluşturacaktır