BANYO TIKANIKLIĞI AÇMA


Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri ile en zor banyo gider tıkanıkları bile makine ile kırmadan açılır. Banyo tıkanıklığı sıkça karşılaştığımız gider tıkanıklığı türleri arasındadır. Sabun kalıntıları, saç telleri, deterjanlar, atıklar banyo tıkanmasına neden olur. Banyo tıkanıklığı açma yöntemleri tıkanıklığın sebebi ne olursa olsun uygulama başarı ile sonuçlanır.

 Kameralı robot cihazlarla tıkanıklık açan servis evde banyo/tuvalet/mutfak/klozet açma teknikleri ile banyo su giderindeki tıkanıklıkları açar. Gider açma ile gider tıkanıklığı açma aynı hizmeti ifade eder ve tıkanıklık açılması için makineli kameralı müdahale gereklidir. Banyo tıkanıklık açma için uygulanan kolay yol için tıkanan banyo giderini açmak için tıkanıklık kanal açma robotu gereklidir. Banyo gideri tıkandı ise çözüm belli olup kırma dökme yapacak ustalardan hizmet almayın.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır ve Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri Nelerdir?

Banyo tıkanıklığı açma için kullanılan yöntemlerin en sağlıklısı tıkanıklık robotu kullanılmasıdır. Tıkanıklık robotu kullanan tesisatçılardan destek aldığınız takdirde banyoda tıkanmış olan atık su borusu robotla herhangi bir yer kırılmadan açılır. Tıkanıklık robotunun kullanılmadığı yöntemleri ise tavsiye etmiyoruz. Bu yöntemlerde tıkalı atık su borusunu açmak için fayansların kırılması gerekir. Bu nedenle tesisatçınıza tıkanıklık robotu kullanıp kullanmadığını mutlaka sormalısınız.

Tıkanıklık açma yöntemleri içinde tıkanıklık robotu kullanılırsa robotun ucuna atık su borusunun çapına uygun çelik yay takılarak boru içine gönderilir. Yeteri kadar esnekliğe sahip olan çelik yay boru içinde rahatça hareket edebilecek esneklik özelliğine sahiptir. Atık su borusunun tıkalı olduğu yere kadar hareket ederek hızlı bir şekilde tıkanıklığı açacaktır.

Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri | Uzmanlar Tesisat

  • Tıkanıklık var ise ve bu tıkanıklık için etraf kırılmayacak, tadilat oluşmayacak ise en iyi yol makineli tıkanıklık açma uygulaması olacaktır.
  • Tıkanıklık robotu olmadan tıkanan banyo giderinin açılması için evde uzunca sert bir şey alıp tıkalı gideri açmaya çalıştığınızda sonucun ne olacağını bilmeden uğraşırsınız. Sonuçta pimaş gider borusuna zarar verip yeni sorunlara da neden olabilirsiniz. Sonucunu kestiremediğiniz müdahalelerin başarılı olma olasılığı düşüktür.
  • Banyo giderinde oluşan tıkanıklık önce tıkanıklık açma robotu ile açılarak kamera ile görüntülenir ve son durum kamera ile görülmüş olur.
  • Bu uygulamada pimaş borularının zarar görme olasılığı olmaz ve tıkalı giderin açılma olasılığı da çok yüksektir.

Bütün yolları denedim banyo gideri açılmadı, banyo giderinin tıkanması, banyo tıkanıklığı açma işlemi için en iyi yöntem. Tıkanan gider borusu nasıl açılır için en iyi çözüm robotla yapılan uygulama olacaktır.

Mutfak/tuvalet/banyo tıkanıklığı açma yöntemleri ve teknikleri makine Olmadan Uygulanabilir mi?

Tıkanan giderlerin açılmasında kullanılan yöntemler teknolojik cihaz desteklidir. Makine olmadan tıkanıklığı açmaya çalışmak profesyonel olmayan ve kesin çözüm olmayan eski tip müdahaleler arsında yer alır.  Oysa günümüzde teknolojik cihazların varlığı ve kolaylıkları var iken hala eski yöntemleri kullanmak zaten akıllıca değildir. Banyo tıkanıklığı açma yöntemleri denince akla gelen uygulama makineli tıkanıklık açma uygulamasıdır. Yani makine olmadan tıkalı gider açmada başarılı olunması olasılı değildir.

Robotla kırmadan banyo tıkanıklığı açma, 7/24 tıkalı banyo gideri açma diye ilan veren bir tesisatçıyı gece veya geç saatte aradığınızda gelir mi bence soru işareti. Bu aşamada iş başa düşerse hazırlıklı olmakta da fayda var. Banyo giderinden su gelmesi, banyo gideri taşıyor tıkalı boru açma teli veya kılavuz tel banyo gideri için yeterli olabilir.